Znajdujesz się na www.nadobrypoczatek.com : Cud narodzin
Cud narodzin
   Cud Narodzin to program hipnozy i autohipnozy do porodu oraz głębokiej relaksacji na czas ciąży. Dzięki odkryciu technik hipnozy osiągniesz wewnętrzny spokój i radość z oczekiwania na dziecko. Poród przestanie być straszny. Oswoisz swoje lęki i poznasz sposoby na hipnotyczne znieczulenie. Jak widzisz hipnoza może wiele zaoferować kobietom w ciąży.
 

Dlaczego hipnoza jest skuteczna?

     Hipnoza to wbrew pozorom naturalny stan bardzo dobrze znany dla naszego ciała. W tym stanie ludzki mózg funkcjonuje na poziomie fal alfa (rytm relaksu, którego naturalnie doświadczamy we śnie) ale ciało jest w gotowości. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) nazywa hipnozę stanem dysocjacji świadomości i podświadomości. W dzisiejszym świecie, gdy coraz więcej wiemy o funkcjonowaniu mózgu hipnoza zyskuje wiele naukowo popartych dowodów swojej skuteczności, jednak najbardziej poruszające są relacje zwykłych ludzi, którzy doświadczyli w hipnozie bezbolesnych zabiegów dentystycznych, operacji i porodów. Tych relacji nie sposób przecenić.
 

Czy trudno się nauczyć hipnozy?

     Hipnoza do porodu to zbiór specjalnie przygotowanych nagrań, które pozwolą Ci zrelaksować się, nauczyć się autohipnozy oraz stworzyć hipnotyczne znieczulenie. Jeśli potrafisz słuchać i masz odwagę spróbować jak wiele dobrego hipnoza może wnieść w Twoje życie nauka będzie prosta, szybka i owocna.

 
Czy hipnoza działa na wszystkich?

     Każdy z hipnotyzerów słyszał od swoich klientów zapewnienia, że są oni niepodatni na hipnozę. Jednak jak pokazuje praktyka zdecydowana większość ludzi jest podatna na hipnozę. Dzieje się tak dlatego, że stan hipnozy jest dla nas ludzi naturalny, codziennie doświadczamy go tuż przed zaśnięciem. Osoby niepodatne na hipnozę to zazwyczaj ludzie o bardzo niskim IQ (z upośledzeniem umysłowym) bądź osoby o bardzo sztywnych schematach myślenia, mający trudności w wyobrażaniu sobie czegokolwiek bądź w rozumieniu metafor.

 
Czy hipnoza może być niebezpieczna?

     Hipnoza może być niebezpieczna dla osób cierpiących na epilepsję, schizofrenię bądź zaburzenia osobowości. Dlatego osoby z tymi problemami powinny zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego przed przystąpieniem do sesji hipnotycznej. Nie należy również przystępować do hipnozy podczas wykonywania czynności wymagających pełnej uwagi, jak np. prowadzenie samochodu. W innych przypadkach hipnoza jest zawsze bezpieczna. Nawet jeśli będąc w stanie transu hipnotycznego obok Ciebie wydarzy się coś, co może być potencjalnie niebezpieczne Twój wewnętrzny umysł wybudzi Cię z relaksu i nakaże podjęcie działania.

 
Czy hipnoza do porodu sprawi, że będę nieprzytomna/nieświadoma? Czy będę czuła ból?

     Nie, hipnoza do porodu pozwoli Ci na w pełni świadome przeżywanie cudu narodzin Twojego dziecka. Przez cały czas trwania porodu będziesz mogła swobodnie się poruszać i rozmawiać, jeśli będziesz miała na to ochotę. Jednak dzięki hipnozie do porodu Twoje ciało pozostanie zrelaksowane i odprężone, co znacząco skraca czas trwania pierwszej fazy porodu. W hipnozie stworzysz również swoje hipnotyczne znieczulenie, z którego będziesz mogła korzystać nieprzerwanie przez cały czas trwania porodu. Znieczulenie to nie sprawi, że przestaniesz odczuwać swoje ciało, ale doznania płynące z ciała ulegną transformacji i nie będziesz odbierać bólu a raczej ucisk bądź napięcie.
 
cud
 
 

Autorką programów z serii Cud Narodzin jest Karolina Piotrowska - psycholog, seksuolog, doula, hipnoterapeutka.

Z pogramem hipnozy do porodu „Cud Narodzin” można zapoznać się podczas spotkań ze mną. Towarzyszę również w porodach z hipnozą -oferta.
 
 

 


Wszystie prawa zastrzeżone przez właściciela strony.
Jeśli strona nie wyświetla się poprawinia włącz obsługę javascript.
Zakazuje się kopiowania matariałów umieszczonych na stronie bez zgody właściciela.
Stronę wykonała firma allkardo
;