Znajdujesz się na www.nadobrypoczatek.com : Lepszy poród
Lepszy poród

lp
 
     Początkowo:
     „Lepszy poród” to oddolna inicjatywa kobiet na rzecz lepszej opieki okołoporodowej. Mamy dobre prawo okołoporodowe – czas, by zaczęło być respektowane we wszystkich placówkach medycznych! Akcja ta jest formą protestu przeciwko nadużyciom, których ciągle doświadczają kobiety na polskich porodówkach. Wierzymy, że zebrane tu świadectwa będą pomocą dla lekarzy, symbolicznym oczyszczeniem dla matek oraz parasolem ochronnym dla przyszłych rodzących.

     Chcemy pokazać, że wiemy jakiej opieki okołoporodowej oczekujemy i jednoznacznie wskazać sytuacje, na które nie dajemy przyzwolenia.

     Chcemy, aby personel medyczny odpowiedzialny za nasze zdrowie w czasie porodu zrozumiał, że oprócz medycznego kontekstu tego wydarzenia tak naprawdę dzieje się o wiele więcej – i to na ten aspekt narodzin chcemy położyć nacisk – oto rodzi się nowy człowiek, odmienia się życie rodziców, rozkwita wielka miłość. Ta akcja nie jest przeciwko lekarzom i położnym, jest po prostu po stronie matki – przyjmujemy jej perspektywę na sytuację porodu. Wierzymy, że mądrzy lekarze i położne wyciągną z tego wnioski, ich praca stanie się łatwiejsza dzięki jasnemu przekazowi ze strony kobiet rodzących. Wierzymy też, że zarówno lekarze, jak i położne, poczują się docenieni, gdyż komunikat płynący z naszej akcji jest bardzo jasny – wspomnienia o lekarzach i położnych, ich zachowaniu i wypowiadanych słowach, podejściu, nastawieniu, sposobie bycia zostaje zapisany w kobietach przy nich rodzących na ich całe życie.

     W ramach merytorycznej wartości na stronie tej znajdą się artykuły, zarówno dla matek jak i dla personelu medycznego oraz psychologów, traktujące o ciąży i narodzinach. Pragniemy nie tylko naświetlić panujące warunki, ale też dać jasny sygnał do zmiany. Sygnał, poparty naukowymi badaniami, wieloletnią praktyką lub ludzkimi odruchami serca.

     Chcemy, by akcja ta była odrodzeniem się kobiecej siły i mocy sprawczej. Nasze przesłanie jest jasne – my, matki które już urodziłyśmy, chcemy aby kolejnym kobietom, rodziło się lepiej. Pragniemy, by poród był dla kolejnych rodzących doświadczeniem budującym, napełniającym kobiety poczuciem wewnętrznej dumy i radości. Jednoczymy się również po to, aby okazać nasze współczucie i wsparcie dla tych z nas, które mają trudne doświadczenia, by dodać im nadziei i wiary w to, że czas leczy rany, by stworzyć dla nich miejsce, w którym będą mogły opowiedzieć o swoich odczuciach.
 
     Obecnie:
     Fundacja Lepszy Poród zajmuje się działaniami na rzecz poprawy opieki okołoporodowej w Polsce.
 
 
 
 
 
 

 


Wszystie prawa zastrzeżone przez właściciela strony.
Jeśli strona nie wyświetla się poprawinia włącz obsługę javascript.
Zakazuje się kopiowania matariałów umieszczonych na stronie bez zgody właściciela.
Stronę wykonała firma allkardo
;